O firmie

Nasza misja

Chcemy przetwarzać odnawialną materię organiczną w wysoce energetyczne produkty służące do bezpiecznego dla środowiska spalania. Tym samym chcemy dodać wartość do naturalnego cyklu obiegu materii.

BioEko Osnowo Sp. z o.o.


BioEko Osnowo jest certyfikowanym producentem pelletu drzewnego i pelletu Agro. Firma powstała w roku 2011 i jest wiodącym producentem na rynek Polski i zagraniczny.

Nasza siedziba oraz kompleks zakładów produkcyjnych mieści się 3km od Chełmna w województwie kujawsko-pomorskim. Pellet drzewny produkujemy z wyselekcjonowanej trociny sosnowej bez żadnych dodatków. Posiada on certyfikat jakości ENplus A1 co daje gwarancję prawidłowego funkcjonowania wszelkich pieców korzystających z naszego produktu. Nasz pellet charakteryzuje się wysoką wartością opałową i niską zawartością popiołu.

Chcemy łączyć interesy świadomych ekologicznie użytkowników energii z interesami nowoczesnych producentów substancji organicznej, podnosząc ich efektywność i zyskowność. Jesteśmy zainteresowani zawieraniem wieloletnich umów w zakresie zakupu, zbioru, magazynowania słomy i innych materiałów agro. Oferujemy możliwość zbioru słomy z pola, jak też jej stogowania i transportu. Jesteśmy otwarci również na zakup słomy i innych materiałów w naszym obiekcie. Zapraszamy do współpracy

Nasze doświadczenie gwarantuje współpracę na lata


BioEko Osnowo jest przedsiębiorstwem działającym na rynku energii odnawialnej. Oferujemy wysokiej jakości pelet energetyczny pochodzenia naturalnego.


lat na rynku Polskim i zagranicznym

wykwalifikowanych pracowników

ton dobowej produkcji peletu ze słomy

krajów do których eksportujemy pelet